Nagrania z konferencji DARIAH Theme

26 czerwca 2018

Są już dostępne nagrania wszystkich wystąpień z konferencji 'Making Cultural Heritage Data Accessible and Reusable: Finding Best Practices'.

Na naszym kanale na YouTube są już dostępne wszystkie nagrania z konferencji ‚Making Cultural Heritage Data Accessible and Reusable: Finding Best Practices’, która odbyła się w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie 19 kwietnia bieżącego roku. Relację z tego wydarzenia zamieściliśmy niedawno na naszym blogu.
Poniżej zamieszczamy linki do nagrań poszczególnych wystąpień konferencyjnych.

Playlista ‚Making Cultural Heritage Data Accessible and Reusable: Finding Best Practices’

1. Otwarcie konferencji: dr hab. Maciej Duszczyk – Prorektor UW ds. naukowych; Anna Piekarska – Zastępca Dyrektora MHP ds. Merytorycznych; prof. Aleksander Bursche – Przewodniczący Rady Konsorcjum DARIAH-PL.
2. Cyfrowe dziedzictwo w służbie nauce. Instytucje bliżej naukowców, Klaudia Grabowska i Agata Lipczik (Muzeum Historii Polski)
3. Możliwości wykorzystania cyfrowych zasobów polskich muzeów, Alicja de Rosset (Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów)
4. Projekt Kronik@, Grzegorz Zajączkowski (Lider Cyfryzacji KE na Polskę / Ministerstwo Cyfryzacji)
5. Otwarte Muzeum. Strategia cyfrowa Muzeum Narodowego w Warszawie, Karolina Tabak (Muzeum Narodowe)