Konferencje, o których warto pamiętać

30 lipca 2018

Wakacje trwają jeszcze w najlepsze, my jednak myślimy już o nadchodzącej jesieni. Na jakie wydarzenia cyfrowi humaniści powinni zwrócić szczególną uwagę?

Polecamy Waszej uwadze poniższe konferencje naukowe z zakresu cyfrowej humanistyki.

II Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa TechSpo’18: Władza algorytmów? Kraków 20-21 września 2018
Podczas konferencji omawiane będą zagadnienia z zakresu humanistyki cyfrowej, software studies, STS (science and technology studies) oraz informatyki społecznej. Wydarzenie polecamy tym bardziej, że mamy zaszczyt pełnić funkcję jego patrona.

CopyCamp, Warszawa 5-6 października 2018
Już po raz szósty odbędzie się interdyscyplinarna konferencja, podczas której artyści, eksperci, naukowcy i działacze społeczni dyskutują o różnych aspektach prawa autorskiego. Jeszcze do 31 lipca zgłaszać można propozycje wystąpień.

III Kongres Edukacji Medialnej: edukacja medialna w świecie cyfrowego konsumpcjonizmu. Nowe technologie a solidarne i pluralistyczne społeczeństwo? Gdańsk-Gdynia 25-26 października 2018
Wydarzenie organizowane jest Polskie Towarzystwo Edukacji Medialnej oraz Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Do 9 września można zgłaszać propozycje wystąpień dotyczących m. in.: metod i narzędzi cyfrowej edukacji, hejtingu, obrony przed fake newsami czy nauki programowania.

The web that was: archives, traces, reflections, Amsterdam 19-21 Czerwca 2019
Chociaż to wydarzenie odbędzie się dopiero w przyszłym roku kalendarzowym, to już teraz warto zwrócić na nie uwagę. Call For Papers zapowiadany jest na wrzesień i październik bieżącego roku. Konferencja będzie jednocześnie trzecim spotkaniem sieci RESAW – Research Infrastructure for the Study of Archived Web.