Python w badaniach humanistycznych – grupa warsztatowa

Prowadzący: Magdalena Grodzińska, Piotr Kasprzyk
Liczebność grup: 15 osób
Wymogi sprzętowe: Proszę przynieść laptopy (tablety nie będą przydatne)
Program ramowy:

Terminy spotkań
I spotkanie: 21 marca 2017 (wtorek), 16.00-19.30
Terminy kolejnych spotkań zostaną ustalone podczas pierwszych zajęć; grupa będzie spotykać się regularnie, mniej więcej co dwa tygodnie, do końca semestru letniego.

Przejrzysta składnia i liczne darmowe biblioteki sprawiają, że Python jest jednym z języków programowania najchętniej wykorzystywanych w badaniach humanistycznych i społecznych. Używany bywa m.in. do tworzenia i przetwarzania korpusów tekstowych, porządkowania danych, analizy grafiki, pobierania i przetwarzania treści udostępnianych w Internecie, także tych publikowanych przez biblioteki i archiwa cyfrowe czy repozytoria naukowe. W ramach pracy grupy pythonowej poznamy podstawowe metody wykorzystywania Pythona do tych zadań. Merytoryczny program kolejnych spotkań planowany będzie wspólnie, zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami grupy.

Na zajęcia zapraszamy osoby, które mają już podstawowe doświadczenie w pracy z kodem (w dowolnym języku). Do grupy zapraszamy studentów i studentki, doktorantów i doktorantki oraz pracowników i pracownice wydziałów humanistycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Uczestnictwo w grupie oznacza akceptację zasady obowiązkowego uczestnictwa w każdym spotkaniu oraz regularnego wykonywania zadań domowych.

Rejestracja trwa do 12 marca, potwierdzenia wyślemy najpóźniej do 14 marca.

Formularz rekrutacyjny

Subskrybuj newsletter aby być na bieżąco z ofertą warsztatową LaCH.