Warsztaty z metod archiwistyki Webu I

Prowadzący: Marcin Wilkowski (LaCH UW)
Liczebność grup: 24 osoby
Wymogi sprzętowe: Szczegółowe informacje dotyczące niezbędnego oprogramowania wyślemy bezpośrednio uczestnikom i uczestniczkom szkolenia.

Umiejętności programistyczne nie są wymagane do udziału w spotkaniu.
I cykl, 8 czerwca 2017 (czwartek), 11.00 - 14.00
Program ramowy:

Serdecznie zapraszamy na pierwsze z cyklu szkoleń z metod archiwistyki Webu. Warsztaty dotyczyć będą zaawansowanych metod korzystania z Wayback Machine, najpopularniejszego archiwum stron WWW, prowadzonego od 20 lat przez fundację Internet Archive. Zaplanowane ćwiczenia obejmować będą m.in. poprawne wyszukiwanie i opisywanie zbiorów, analizowanie nagłówków HTTP, korzystanie z API oraz pobieranie kopii serwisów zabezpieczonych w Wayback Machine.

Szkolenie jest kolejną inicjatywą Laboratorium w temacie archiwizacji Webu – w marcu tego roku odbyło się seminarium wprowadzające do podstawowych problemów związanych z metodami i statusem prawnym tworzenia historycznych zbiorów stron WWW i danych z mediów społecznościowych.

UWAGA! Pierwszeństwo udziału mają osoby, które uczestniczyły w marcowym seminarium.

Rejestracja potrwa do 28 maja 2017, potwierdzenia udziału wyślemy do 30 maja 2017.

Formularz rekrutacyjny

Do współpracy przy upowszechnianiu wiedzy na temat archiwizacji Webu oraz wzajemnym rozwijaniu kompetencji w tym zakresie zapraszamy serdecznie polskie instytucje kultury i dziedzictwa. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Marcinem Wilkowskim: m.wilkowski@uw.edu.pl

Subskrybuj newsletter aby być na bieżąco z ofertą warsztatową LaCH.