Nowy semestr wykładów otwartych LaCH UW

21 lutego 2017

Wracamy z nowymi wykładami z cyklu "Poza interfejsem: informatyka i humanistyka".

W semestrze letnim kontynuujemy nasz cykl wykładów otwartych. Nadal będziemy przyglądać się punktom styku informatyki i nauk humanistycznych, a wykłady adresujemy zarówno do humanistów i humanistek, jak i do programistów i programistek, którzy chcieliby zmienić trochę sposób patrzenia na swoją pracę.

Również tym razem do poprowadzenia wykładów zaprosiliśmy osoby związane z różnymi ośrodkami i różnymi dziedzinami nauki i kultury. Tym razem szczególną uwagę zwrócimy na problemy związane ze sztuką nowych mediów, sztuczną inteligencją i transhumanizem, rolą algorytmów w dystrybuowaniu wiedzy oraz grami (i nie-grami) komputerowymi. Oto szczegółowy program wykładów:

13 marca 18.00-19.30
„Conditional arts”: praktyki autonomiczne, praktyki zespołowe
Paweł Janicki (Centrum Sztuki Wro)

31 marca 18.00-19.30
Nie-ludzki podmiot w świetle badań filozoficznych i neuronaukowych
dr Aleksandra Przegalińska (ALK)

17 maja 18.00-19.30
Czy cyfrowe maszyny są przeźroczyste? Seans podejrzliwości
Jarosław Kopeć (UW, BN)

5 czerwca 18.00-19.30
Czy gry komputerowe są grami?
dr Paweł Schreiber (UKW)

Wszystkie spotkania odbędą się w auli Wydziału Neofilologii UW (ul. Dobra 55).

Przypominamy też, że nagrania wykładów udostępniamy nastepnie tutaj.

Grafika: At School in Year 2000, ca 1899, Public Domain Review