EN
A
A
A

Seminarium o archiwizacji Internetu

15 grudnia 2016

Celem spotkania jest wzmocnienie dyskusji o archiwizacji Internetu w Polsce oraz wypracowanie tematu wiosennych warsztatów z archiwizacji Webu.

Laboratorium Cyfrowe Humanistyki UW zaprasza na otwarte seminarium poświęcone zagadnieniom archiwizacji Internetu. Spotkanie odbędzie się 2 marca o 11:00 w siedzibie Lach UW (ul. S. Banacha 2C, Warszawa).

Zachęcamy wszystkich interesujących się tym tematem do zgłoszenia 10-minutowych wystąpień dotyczących wybranych wątków tego zagadnienia, takich jak metody gromadzenia, zabezpieczania i badania archiwalnych wersji stron WWW, archiwizacja mediów społecznościowych, metody udostępniania archiwów Webu, wykorzystanie archiwów Internetu w badaniach społecznych i humanistycznych itp. Prosimy o prezentację tak międzynarodowego jak i krajowego kontekstu tych zagadnień.

Wszystkie wystąpienia będą rejestrowane i udostępniane online.

Celem spotkania jest wzmocnienie dyskusji o archiwizacji Internetu w Polsce oraz wypracowanie tematu wiosennych warsztatów z archiwizacji Webu, które planowane są w LaCH UW we współpracy z International Internet Preservation Consortium (IIPC).

Zgłoszenia propozycji wystąpień przyjmowane będą od stycznia.

Informujemy również o możliwości zgłaszania tematów artykułów do kwietniowego/majowego numeru biuletynu EBIB, który będzie poświęcony tematom archiwizacji Internetu (więcej informacji na stronach EBIB).

Zgłoszenia do 15 lutego, potwierdzenia: 17 lutego.

Formularz rekrutacyjny

Grafika: struktura pliku WARC (Web ARChive), archivematica.org