Hackathon łamiący bariery

30 stycznia 2017

Serdecznie zapraszamy programistki i programistów, humanistów i humanistki z wszystkich wydziałów UW.

10-11 marca 2017 wraz z Wydziałem Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW organizujemy „Hackathon łamiący bariery”. Do udziału w nim zapraszamy osoby, które mają pomysły na konkretne projekty (aplikacje, narzędzia, strony, analizy danych, itp.) związane z dowolną dziedziną humanistyki oraz tych, którzy chcieliby zaangażować swoje programistyczne umiejętności w ich realizację.

Hackathon to maraton projektowania i programowania – jego uczestnicy i uczestniczki spotykają się, żeby w kilkuosobowych zespołach intensywnie pracować nad wspólnymi projektami. Chcielibyśmy, żeby wydarzenie to było okazją do przełamywania stereotypów i stworzenia środowiska interdyscyplinarnej współpracy. Liczymy również, że dzięki hackathonowi uda się wyłonić zespoły projektowe, które będą mogły dalej pracować nas rozwiązując zarówno humanistyczne, jak i informatyczne problemy.

Zachęcamy więc do przesyłania propozycji projektów i zgłaszania chęci udziału w wydarzeniu – na zgłoszenia czekamy do 26 lutego 2017. Więcej informacji oraz formularz rejestracji można znaleźć na stronie Hackathonu.