21 lutego 2017

Nowy semestr wykładów otwartych LaCH UW

Wracamy z nowymi wykładami z cyklu "Poza interfejsem: informatyka i humanistyka".

30 stycznia 2017

Hackathon łamiący bariery

Serdecznie zapraszamy programistki i programistów, humanistów i humanistki z wszystkich wydziałów UW.

Scan Master 2XXL – nowy skaner w LaCH UW

Urządzenie będzie wykorzystywane do digitalizacji książek, gazet, zdjęć, akt, map i planów, a także podczas szkoleń.

9 stycznia 2017

Scan Master 2XXL – nowy skaner w LaCH UW

15 grudnia 2016

Seminarium o archiwizacji Internetu

Celem spotkania jest wzmocnienie dyskusji o archiwizacji Internetu w Polsce oraz wypracowanie tematu wiosennych warsztatów z archiwizacji Webu.

#DHLabs 16: podsumowanie

Relacja z organizowanej przez LaCH UW konferencji „Digital Humanities Centres: Experiences and Perspectives”.

12 grudnia 2016

#DHLabs 16: podsumowanie