WikiAkcja z okazji 200-lecia UW

8 czerwca 2006

18 czerwca zapraszamy na warsztaty wikipedystyczne, organizowane w ramach obchod贸w 200-lecia UW.

Laboratorium Cyfrowe Humanistyki UW i Stowarzyszenie Wikimedia Polska zapraszaj膮 na WikiAkcj臋 z okazji 200 lecia UW. Podczas warsztat贸w dowiedzie膰 si臋 b臋dzie mo偶na, jak „od kuchni” funkcjonuje spo艂eczno艣膰 Wikipedii, jak wykorzysta膰 Wikipedi臋 jako narz臋dzie dydaktyczne oraz jak skutecznie tworzy膰 i poprawia膰 has艂a dotycz膮ce nauk.

Zapraszamy te偶 wszystkich do dzielenia si臋 fotografiami dokumentuj膮cymi prac臋 naukow膮 na uniwersytecie – podczas spotkania b臋dzie mo偶na nauczy膰 si臋 poprawnego umieszczania zdj臋膰 w Wikipedii, a nawet zrobi膰 sobie zdj臋cie portretowe do ilustrowania w艂asnego has艂a biograficznego. Serdecznie zapraszamy pracownik贸w naukowych, student贸w i wszystkie osoby zainteresowane Wikipedi膮.

W ramach wydarzenia pracownicy naukowi uczelni b臋d膮 mieli okazj臋 pozna膰 zasady funkcjonowania tej najwi臋kszej na 艣wiecie encyklopedii, metody pracy z has艂ami, przyk艂adowe sposoby wykorzystania jej jako narz臋dzia edukacyjnego (tak偶e w dydaktyce akademickiej) oraz struktur臋 i regu艂y spo艂eczno艣ci edytor贸w i edytorek.

Ze wzgl臋du na sw贸j zasi臋g Wikipedia mo偶e by膰 przydatnym narz臋dziem w dzia艂aniach na rzecz upowszechniania nauki. Zapraszamy wszystkich do przygotowania niewielkiej dokumentacji fotograficznej swojego warsztatu pracy naukowej (sprz臋tu, obiekt贸w, kt贸re podlegaj膮 badaniom itp.) – podczas wydarzenia b臋dzie mo偶na nauczy膰 si臋 udost臋pnia膰 te fotografie na wolnych licencjach w serwisie Wikimedia Commons, aby mog艂y pos艂u偶y膰 do ilustrowania hase艂 po艣wi臋conych nauce.

Na miejscu b臋dzie mo偶na r贸wnie偶 skonsultowa膰 zasady obecno艣ci w艂asnego biogramu na Wikipedii oraz wykona膰 zdj臋cie portretowe, kt贸re uzupe艂ni艂oby taki biogram.

Na spotkanie z Wikipedi膮 zapraszamy wszystkich ch臋tnych, tak偶e badaczy i badaczki z innych uczelni oraz osoby zainteresowane upowszechnianiem wiedzy w Internecie.

Prosimy przynie艣膰 laptopy.

Termin: 18 czerwca, od 18:00
Miejsce: siedziba LaCH UW, ul. S. Banacha 2C, budynek CeNT-1 (II pi臋tro)

Formularz rejestracyjny