EN
A
A
A

WikiWarszawa w LaCH UW

20 lutego 2017

Projekt WikiWarszawa to cykl warsztatów wikipedystyczno-varsavianistycznych dla licealistów (licealistek) i nauczycieli (nauczycielek).

Podczas warsztatów uczniowie i uczennice pod opieką doświadczonych wikipedystów opracowują hasła na tematy związane z historią i kulturą Warszawy. W ten sposób uczą się nie tylko samodzielnego opracowywania haseł encyklopedycznych. Poznają także znaczenie weryfikowalności i odpowiednio opracowanej bibliografii, opanowując warsztat niezbędny do przygotowywania prac naukowych.

Dodatkowo w ramach warsztatów poruszane są także zagadnienia związane z jakością źródeł, prawem autorskim i wolnymi licencjami. Chociaż podstawowym celem zajęć jest nauczenie młodzieży świadomego i krytycznego korzystania ze źródeł, to ważnym ich elementem jest wzmacnianie w młodzieży chęci dzielenia się wiedzą i aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym.

W najbliższym czasie w siedzibie LaCH UW odbędą się dwa warsztaty w ramach projektu: w środę, 29 marca 2017 oraz w piątek, 7 kwietnia 2017. Szczegółowy opis projektu znaleźć można na jego stronie.

Głównym organizatorem projeku WikiWarszawa jest Stowarzyszenie Otwarte!