EN
A
A
A

LaCH UW na konferencji CAA Poland 2018

21 maja 2018

Konferencja CAA Poland 2018 odbyła się w dniach 16-18 maja w Toruniu. Braliśmy w niej udział i opowiadaliśmy o cyfrowych rekonstrukcjach architektonicznych.

Wszystkie konferencje CAA (Computer Applications and Quantitative Methods in Archaeology) dotyczą wykorzystania wykorzystania metod komputerowych w archeologii. W ramach tegorocznej polskiej edycji wydarzenia zorganizowano sesje poświęcone wykorzystaniu specjalistycznego oprogramowania, pracy z danymi pozyskanymi podczas badań terenowych czy przyszłości nowych technologii w badaniach archeologicznych.

Wystąpienie LaCH UW odbyło się w ramach sesji “Sesja – Sprzęt w terenie, i co z tego? (studium przypadku)” i dotyczyło cyfrowych rekonstrukcji architektonicznych oraz tego, jak łączyć dane zebrane podczas skanowania 3D z informacjami pochodzącymi z materiałów archiwalnych. Nasz zespół reprezentował Maciej Tarkowski, który opowiadał o swoich doświadczeniach zebranych związanych z pracą nad projektem skanowania i tworzenia cyfrowej rekonstrukcji wsi Zabrost Wielki (więcej na ten temat pisaliśmy tutaj).

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem video towarzyszącym wystąpieniu “Zabrost Wielki (Gross Sobrost) – cyfrowe rewitalizacje i rekonstrukcje architektoniczne”: