EN
A
A
A
publikowanie, współpraca, zarządzanie wiedzą

Open Science Framework


Open Science Framework (OSF) to platforma umożliwiająca zarządzanie projektami badawczymi. Zaprojektowana została tak, by wspierać kolejne etapy badań, ułatwiać współpracę naukową oraz umożliwiać łatwe udostępnianie wyników badań szerokiej publiczności.

OSF działa jak bezpieczna chmura, w której można przechowywać wszystkie dane związane z projektem. Pozwala na sprawne zarządzanie materiałami oraz umożliwia wygodne dzielenie się plikami ze współpracownikami. W aplikacji przechowywane są historyczne wersje pliku, co pozwala na łatwe prześledzenie wszystkich zmian. Możliwe jest także archiwizowanie poszczególnych faz rozwoju całego projektu oraz śledzenie statystyk związanych z projektem (takich jak cytowania, odnośniki na innych stronach internetowych, czy liczba odwiedzin).

OSF można zintegrować z zewnętrznymi aplikacjami (Dropbox,Github, Amazon Simple Storage Service, Figshare, Dataverse, Box, Google Drive, Mendeley, Zotero). Platforma dostępna jest bezpłatnie po zalogowaniu i utrzymywana jest przez organizację non-profit Center for Open Science.

licencja:

Oprogramowanie zamknięte