Programowanie w j臋zyku Python

Prowadz膮cy: Piotr Kasprzyk (CKC UW)
Liczebno艣膰 grup: 15
Wymogi sprz臋towe: Na zaj臋cia zapraszamy z w艂asnym laptopem z mysz膮.
Termin: 7 listopada - 9 stycznia

Python to jeden z najpopularniejszych j臋zyk贸w programowania wykorzystywanych w projektach humanistyki cyfrowej. Elastyczno艣膰 oraz dost臋pno艣膰 wielu modu艂贸w i bibliotek pozwala realizowa膰 z tym j臋zykiem nawet skomplikowane zadania zwi膮zane z przetwarzaniem tekst贸w, analiz膮 i wizualizacj膮 danych czy pozyskiwaniem zasob贸w i danych z Internetu (scrapowanie).

Zaj臋cia b臋d膮 odbywa膰 si臋 w 艣rody co dwa tygodnie, od 24 pa藕dziernika do 19 grudnia w sali warsztatowej LaCH UW (ul. S. Banacha 2C, budynek CeNT-1, II pi臋tro)

Program spotka艅:

Podstawy programowania: 7 listopada (艣roda) 16.30-19.30
Git i GitHub w kodowaniu: 21 listopada (艣roda) 16.30-19.30
Automatyczna obr贸bka plik贸w tekstowych: 5 grudnia (艣roda) 16.30-19.30
Programowy dost臋p do zasob贸w internetowych: 19 grudnia (艣roda) 16.30-19.30
Wizualizacja danych: 9 stycznia (艣roda) 16.30-19.30

Na zaj臋cia na poziomie podstawowym zapraszamy humanist贸w i humanistki, kt贸rzy chcieliby wykorzystywa膰 j臋zyk Python w prowadzonych przez siebie badaniach i nie maj膮 do艣wiadczenia w programowaniu.

UWAGA! Obecno艣膰 na wszystkich zaj臋ciach z cyklu jest obowi膮zkowa (oczywi艣cie akceptujemy wa偶ne usprawiedliwienia) – wynika to z faktu, 偶e do udzia艂u w ka偶dych kolejnych zaj臋ciach konieczna b臋dzie wiedza z poprzedniego spotkania.

Rekrutacja potrwa do 31 pa藕dziernika do ko艅ca dnia, potwierdzenia udzia艂u w zaj臋ciach prze艣lemy do 5 listopada. Pierwsze艅stwo udzia艂u w warsztatach maj膮 pracownicy/pracownice, doktoranci/doktorantki oraz studenci/studentki Uniwersytetu Warszawskiego. Pozosta艂e osoby zapraszamy w miar臋 dost臋pno艣ci wolnych miejsc.

Formularz rekrutacyjny