EN
A
A
A

Programowanie w języku Python

Prowadzący: Piotr Kasprzyk (CKC UW)
Liczebność grup: 15
Wymogi sprzętowe: Na zajęcia zapraszamy z własnym laptopem z myszą.
Termin: 7 listopada - 9 stycznia


Python to jeden z najpopularniejszych języków programowania wykorzystywanych w projektach humanistyki cyfrowej. Elastyczność oraz dostępność wielu modułów i bibliotek pozwala realizować z tym językiem nawet skomplikowane zadania związane z przetwarzaniem tekstów, analizą i wizualizacją danych czy pozyskiwaniem zasobów i danych z Internetu (scrapowanie).

Zajęcia będą odbywać się w środy co dwa tygodnie, od 24 października do 19 grudnia w sali warsztatowej LaCH UW (ul. S. Banacha 2C, budynek CeNT-1, II piętro)

Program spotkań:

Podstawy programowania: 7 listopada (środa) 16.30-19.30
Git i GitHub w kodowaniu: 21 listopada (środa) 16.30-19.30
Automatyczna obróbka plików tekstowych: 5 grudnia (środa) 16.30-19.30
Programowy dostęp do zasobów internetowych: 19 grudnia (środa) 16.30-19.30
Wizualizacja danych: 9 stycznia (środa) 16.30-19.30

Na zajęcia na poziomie podstawowym zapraszamy humanistów i humanistki, którzy chcieliby wykorzystywać język Python w prowadzonych przez siebie badaniach i nie mają doświadczenia w programowaniu.

UWAGA! Obecność na wszystkich zajęciach z cyklu jest obowiązkowa (oczywiście akceptujemy ważne usprawiedliwienia) – wynika to z faktu, że do udziału w każdych kolejnych zajęciach konieczna będzie wiedza z poprzedniego spotkania.

Rekrutacja potrwa do 31 października do końca dnia, potwierdzenia udziału w zajęciach prześlemy do 5 listopada. Pierwszeństwo udziału w warsztatach mają pracownicy/pracownice, doktoranci/doktorantki oraz studenci/studentki Uniwersytetu Warszawskiego. Pozostałe osoby zapraszamy w miarę dostępności wolnych miejsc.

Formularz rekrutacyjny