EN
A
A
A

Konstrukcja umów prawnoautorskich. Warsztaty dla naukowców

Prowadzący: Michał Starczewski (ICM UW)
Liczebność grup: 15-20 osób
Termin: 26 października - 26 października 1.5 godziny


Termin: 26 października 2017, 18:00 – 19:30

Warsztaty mają na celu przedstawienie najważniejszych problemów, jakie mogą powstać przy zawieraniu umów prawnoautorskich, których przedmiotem są publikacje naukowe. Każdy badacz w celu publikacji swojej pracy zawiera umowę z wydawcą, nawet jeśli nie ma ona formy pisemnej. To od niej zależy, jakie prawa pozostaną przy autorze, a jakie zostaną przekazane. Jakie elementy są konieczne, by umowa była ważna, a jakie służą zabezpieczeniu interesu stron umowy? Jakie są skutki poszczególnych postanowień umownych?

Do udziału w warsztatach zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się dowiedzieć, jak skutecznie chronić swoją twórczość naukową. Warsztaty przeznaczone są także dla osób, które do tej pory nie miały do czynienia z prawem autorskim.

Michał Starczewski – prawnik i historyk. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z wykorzystaniem nowych technologii, w szczególności z perspektywy prawa autorskiego i prawa informacji. W ramach Platformy Otwartej Nauki działającej w ICM na Uniwersytecie Warszawskim wspiera rozwój otwartych modeli komunikacji naukowej.

Zgłoszenia przyjmujemy do 20 października (włącznie):

Formularz rekrutacyjny

Wydarzenie organizowane jest w ramach Tygodnia Otwartej Nauki.

Subskrybuj newsletter aby być na bieżąco z ofertą warsztatową LaCH.